"С течением жизни мы узнаем приделы своих возможностей. Люди сильны до тех пор, пока они отстаивают сильную идею" (З.Фрейд)

воскресенье, 14 апреля 2013 г.

Презентація напрямку «Профілактика насильства в сім’ї, учнівському та педагогічному колективах»



Для себе обрала, на мою думку, дуже актуальне питання в наш час – це «Профілактика насильства в сімї, учнівському та педагогічному колективах».
Моя робота включає в себе такі етапи:

                                           I.        Просвітницька робота серед учнів
лекційна робота;
— організація акцій;
— лекторії (кіно, відео) правових знань;
— організація на базі навчального закладу консультативного пункту, де всі учасники навчально-виховного процесу можуть отримати консультації практичного психолога.
                  II.        Профілактична робота з педагогічним коллективом
Для роботи з педагогічним колективом я беру участь у роботі тематичних педагогічних нарад, на яких роблю повідомлення про інноваційні технології навчально-виховного процесу, інтегрування в педагогічну практику останніх досягнень педагогіки та психології з питань навчання та виховання учнів різних вікових категорій, проводжу психологічний супровід молодих вчителів, а також роботу з профілактики емоційного вигорання.

                III.        Профілактична робота з батьківською громадськістю

1.   Батьківські збори
2.   Консультації
3.   Педагогічний консиліум
4.   Лекція
5.   Семінар






Пропоную Вашій увазі вправу, яку можна провести як з педагогічним колективом так і з батьками для вирішення складної проблеми стосовно кожного з виду та форми жорстокого поводження з дітьми та учнями (10 – 15 хв.)
Вправа «Впізнай»
Кожна група отримує назву одного з виду жорстокого поводження: фізичне, сексуальне, психологічне, економічне, нехтування, але якій групі дісталася яка назва залишається у секреті.  Необхідно протягом  5 хв., розкрити характеристику одного з виду та презентувати цей вид чи форму жорсткого поводження  з допомогою пісні, малюнка, віршів, інсценування (але без фізичного контакту). На презентацію відводиться 3 хв.

Або вправа з учнями:
«Моя заява»
Мета: закріпити знання учнів щодо звернення по факту насильства (до кого, як та в якій формі)
Отже, кожному з вас надається завдання: скласти офіційну заяву щодо факту насильства яке було/можливо могло скоїться з Вами або з кимось із ваших членів сім’ї. У заяві необхідно зазначити:
o   ПІБ,
o   місце проживання постраждалого,
o   інформацію про те, ким вчинено, або може бути вчинено насильство.

Комментариев нет:

Отправить комментарий